O MNIE

Witam Cię. Dziękuje Ci za zainteresowanie moją stroną. Poznaj kilka faktów o mnie: Jestem psycholożką okołoporodową oraz pielęgniarką. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalnością Psychologia Kliniczna oraz Pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Jestem twórcą prac „Medyczne i psychospołeczne aspekty roli pielęgniarki w relacjach z pacjentką w sytuacji poronienia (deklaracje i rzeczywistość)” oraz „Nadzieja podstawowa i źródła wsparcia społecznego a funkcjonowanie emocjonalne po stracie ciąży”.

Zainteresowanie powyższą tematyką narodziło się u mnie po stracie pierwszego Dziecka w okresie ciąży. Tak stałam się Aniołkową Mamą. Dzięki, temu doświadczeniu rozpoczęła się moja droga w kierunku zgłębiania tajemnic początków życia ludzkiego i wszystkiego co się z tym wyjątkowym wydarzeniem wiąże.

Doświadczenie w pracy zdobywałam w wielu szpitalach w Łodzi, a także we Wrocławiu. Pracowałam w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na Oddziale Intensywnej Terapii Dziecięcej, Klinice Przylądek Nadziei na Oddziałach m.in. Onkologii i Hematologii Dziecięcej, czy w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej na Oddziale Neurologii Dziecięcej. Praktykowałam w Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED we Wrocławiu, gdzie współpracowałam z osobami dorosłymi oraz dziećmi.

Jestem pasjonatką i praktykiem wiedzy o psychologii prenatalnej, postnatalnej oraz tematyki okołoporodowej (w szczególności aktywnego porodu ze świadomością o aktywnym udziale dziecka w jego procesie). Interesuje mnie, także szczególna relacja między matką a dzieckiem od poczęcia, aż po długie lata ich życia.

Miałam zaszczyt towarzyszyć rodzinom przy Ich narodzinach naturalnych i drogą cesarskiego cięcia. Sprawowałam opiekę nad Mamami w połogu oraz Noworodkami, także tymi urodzonymi przed czasem czy chorobami letalnymi. Szczególnie cieszę się z tego, iż pomagałam Mamom przystawiać Dzieci do piersi czy podawać Im „Płynne Złoto”, czyli siarę.

Bliski jest mi proces naturalnego karmienia Dziecka. Jako absolwentka kursu specjalistycznego „Problemy w Laktacji” organizowanego przez Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie posiadam III najwyższy stopień wiedzy o laktacji w Polsce.

Swoją wiedzą, doświadczeniem i wsparciem dzielę się na Instagramie (mamymysli) oraz jako ekspert bloga mammamia.love

Możesz mnie spotkać w Centrum odRODZENIA w Łodzi, gdzie edukuje okołoporodowo i laktacyjnie oraz prowadzę zajęcia z pielęgnacji noworodka. Prowadzę spotkania i warsztaty psychologiczne dla przyszłych Rodziców.

Prywatnie jestem żoną Michała, mamą Sylwii i Aniołka, przewodniczką Bai. Tworzę muzykę relaksacyjną na żywo grając na bębnie oceanicznym.

Zapraszam Cię do skontaktowania się ze mną aleksandraandrzejczak.mail@gmail.com Pozdrawiam Aleksandra Andrzejczak