O MNIE

Witaj ! Bardzo cieszę się, że mogę Cię gościć na swojej stronie.

Przedstawię Ci kilka faktów o mnie.

Jestem mamą Sylwii i żoną męża swego, z którym niedawno świętowaliśmy szczęśliwie 7 rocznicę ślubu.

Zawodowo natomiast,

Jestem psychologiem

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalnością psychologia kliniczna.

Praktykowałam w Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED we Wrocławiu, gdzie od strony psychologicznej opiekowałam się osobami dorosłymi oraz dziećmi.

Swoją wiedzę mogłam wcielać w życie pracując i praktykując w wielu szpitalach w Łodzi i Wrocławiu.

Spotkać mnie możesz w Szkole Rodzenia Cud Narodzin-ka w Pabianicach, gdzie prowadzę spotkania i warsztaty dla przyszłych i obecnych Rodziców.

Jestem pielęgniarką

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując na oddziałach dziecięcych takich jak intensywna terapia, neurologia, onkologia i hematologia.

Miałam zaszczyt pracować dla dzieci we wrocławskim „Przylądku Nadziei”.

W czasie studiów odbyłam wiele godzin zajęć praktycznych, a po nich praktyk zawodowych na różnych oddziałach, m.in. ginekologicznych i położniczych.

Towarzyszyłam przy porodach naturalnych i przy przychodzeniu dzieci na świat drogą cesarskiego cięcia.

Sprawowałam opiekę nad Mamami i Noworodkami.

Dlaczego szczególnie interesuje mnie psychologia okresu okołoporodowego?

Otóż tak pokierowały mną życiowe doświadczenia. W 2012 roku stałam się Aniołkową Mamą. Strata oczekiwanego dziecka na etapie ciąży, była dla mnie bardzo trudnym przeżyciem. Zaczęłam poszukiwać odpowiedzi, dlaczego tak się stało.

Problematyką straty dziecka zajmowałam się w swoich akademickich pracach licencjackiej z pielęgniarstwa i magisterskiej z psychologii.

Tytuły moich prac to:

Medyczne i psychospołeczne aspekty roli pielęgniarki w relacjach z pacjentką w sytuacji poronienia (deklaracje i rzeczywistość)”.

Nadzieja podstawowa i źródła wsparcia społecznego a funkcjonowanie emocjonalne po stracie ciąży”.

Zaczęłam szerzej zgłębiać psychologiczne aspekty prokreacji oraz psychologię okołoporodową. I tak po kroczku odnalazłam swoją pasję i postanowiłam podążać za nią zawodową ścieżką.

Wiem, że KAŻDA z Nas może doświadczyć pełnego łagodności, satysfakcjonującego, wzmacniającego porodu oraz czerpać radość i siłę z macierzyństwa, a okres laktacji przebiegał zadowalająco dobrze dla Mamy i Dziecka.

Udzielam wsparcia, porad oraz konsultacji psychologicznych. Prowadzę i organizuję warsztaty dla rodziców. Nieustannie poszerzam i aktualizuję swoją wiedzę.

Dzięki wczesnemu rozwiązaniu problemów poprzez poradę, można zapobiec zaostrzeniu się stanu psychicznego i rozwojowi niekorzystnych zmian psychicznych.

We wrześniu rozpoczęłam kurs Problemy w Laktacji w Centrum Nauki o Laktacji im. Anny Oslislo. Ma on pomóc mi realizować się na kolejnej ścieżce zawodowej i poszerzyć moje kwalifikacje w kierunku Certyfikowanej Doradczyni Laktacyjnej. Wierzę, że pozwoli mi to sprawować opiekę okołoporodową nad Mamą i Dzieckiem w sposób holistyczny.

Zapraszam Cię do skontaktowania się ze mną.

Pozdrawiam,

Aleksandra Andrzejczak